کود آلی NOBEL

کود مایع PRIME (پرایم)
خرداد ۸, ۱۳۹۵
کود مایع کال.آپ (CAL.UP (+BORON
خرداد ۱۰, ۱۳۹۵

کود آلی NOBEL (نوبل)

کود آلی نوبل یک منبع عالی از مواد مغذی می باشد و در بیشتر زمین های زراعی و باغی می توان از آن استفاده نمود. جهت مدیریت موفق در استفاده از این نوع کود، باید مواد مغذی مورد نیاز محصول را با مواد مغذی موجود در کود آلی نوبل در حال استفاده مورد انطباق قرار داد. کود آلی نوبل در درجه اول به دلیل ارزش نیتروژنی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه بکارگیری تکنولوژی در تولید کود های آلی، باعث افزایش عملکرد این نوع کود در صنعت کشاوزی گردیده و نگرا نی های ناشی از آلوده بودن آن را به طور کامل برطرف نموده است.

 

علائم کمبود نیتروژن

•    افزایش برگ های زرد مخصوصا برگ های پیر در قسمت پایین گیاه
•    افزایش برگ های سبز کمرنگ در سراسر گیاه
•    ایجاد رنگ زرد، قرمز و بنفش مایل به قرمز در اواخر دوره رشد در نتیجه تجمع رنگیزه آنتوسیانین
•    ایجاد طوقه چوبی و ضعیف
•    کاهش رشد رویشی تمام قسمت های گیاه و کاهش عملکرد محصول
•    کاهش عملکرد دانه ذرت و گندم از طریق کاهش تعداد و وزن دانه ها

 

کود مرغی مایع نوبل و علائم کمبود نیتروژن

معرفی کود آلی NOBEL (نوبل)

NOBEL ، کود آلی مایع تولید شده توسط مجموعه تولیدی ZAEEM می باشد. این مجموعه با انجام عمل تخمیر در فرآیند فرآوری NOBEL ، محصولی عاری از بذر های علف هرز، باکتری ها و قارچ های بیماری زا تولید می نماید. فرم های نیتروژن موجود در این محصول از دو نوع اوره ای و نیتراتی می باشد که رشد رویشی گیاه را افزایش می دهد. از مهمترین ویژگی های برجسته NOBEL ، وجود دو نوع اسید آمینه و محرک رشد گلایسین و هیستیدین در ترکیب این محصول می باشد که می تواند رشد گیاه را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد. این محصول به دلیل ریزمغذی های موجود در آن می تواند به عنوان یک کود مکمل عالی در کنار دیگر کودها مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به وجود مواد آلی و ارگانیک به مقدار زیاد در ترکیب NOBEL ، استفاده از کودهای شیمیایی کاهش یافته و تا حدودی باعث صرفه جویی در هزینه ها می گردد. این محصول در گالن های ۱۰ و ۲۰ لیتری بسته بندی و توزیع می گردد. درب گالن های ۲۰ لیتری قیف دار بوده که استفاده از آن را کاملا راحت می سازد.همچنین گالن های ۲۰ لیتری کاملا سیل بندی شده که این مزیت احتمال نشتی در آن را به صفر می رساند. کود NOBEL  ابتدا درون نایلون های کاملا ضد آب پر شده و بدون هیچ گونه تماسی با بدنه درون گالن های ۲۰ لیتری قرار داده می شود. این مزیت به مصرف کننده این امکان را می دهد که بعد از مصرف NOBEL  با خروج نایلون از داخل گالن و اتصال شیلنگ نازل سمپاش به سوپاپ سر گالن از آن به عنوان یک سمپاش ۲۰ لیتری استفاده نماید.

مزایای کود آلی نوبل NOBEL

•    بهبود فرآیند فتوسنتز و تولید کلروفیل و رنگ سبز برگ ها
•    افزایش رشد رویشی گیاه به دلیل حضور محرک های رشد گلایسین و هیستیدین در ترکیب NOBEL
•    افزایش معنادار وزن دانه و تعداد دانه در ذرت و همچنین افزایش تعداد و طول بلال
•    بهبود عملکرد و میزان پروتئین در دانه گندم

 

کود مرغی مایع نوبل 10 lit20litکود مرغی مایع نوبل 1litکود مرغی مایع نوبل 5lit

آنالیز کود آلی مایع نوبل NOBEL

 

آنالیزکود مرغی مایع نوبل

 

دستورالعمل مصرف کود آلی مایع نوبل  NOBEL

برای درختان میوه، مرکبات، پسته، محصولات زراعی مانند گندم، ذرت، سبزیجات، سیب زمینی و گوجه فرنگی مصرف به صورت  ۲۰-۱۵ لیتر در هکتار همراه با آب آبیاری توصیه می گردد.

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *