سیاست حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تولید چغندرقند پاییزه در سال زراعی ۹۷–۹۶
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶
معاون وزیر جهادکشاورزی: نرخ خرید تضمینی گندم تا هفته آینده اعلام می شود
مهر ۱۷, ۱۳۹۶

 

کود مایع N.P ( اِن. پی )

در این مطلب به معرفی کود مایع ان پی میپردازیم . نیتروژن و فسفر جزء عناصر درشت مغذی محسوب شده و جهت رشد گیاهان مهم و ضروری می باشند. نیتروژن یک جزء مهم در ساختار پروتئین ها، اسید های نوکلئیک و کلروفیل است و نقشی حیاتی در تولید آنها ایفا می نماید. مقدار کافی نیتروژن برای رشد رویشی گیاهان و رسیدن به یک عملکرد مطلوب ضروری می باشد. فسفر عنصری لازم جهت فرآیند فتوسنتز می باشد که طی آن کلروفیل تولید می گردد. کمبود فسفر فعل و انفعالات سوخت و ساز نظیر تبدیل قند به نشاسته را متوقف ساخته و در نهایت باعث تشکیل رنگدانه آنتوسیانین در برگ ها می شود.

معرفی کود مایع ان پی

N.P کود مایع غنی شده با عناصر نیتروژن و فسفر است که توسط گروه تولیدی ZAEEM با استفاده از بهترین مواد اولیه وارداتی تولید گردیده است. این محصول یک محرک بسیار مناسب جهت استفاده در مرحله رشد رویشی گیاه می باشد. وجود نیتروژن کافی در این ترکیب باعث جذب بهتر فسفر می گردد. این محصول در مراحل اولیه کشت و زرع استفاده می شود و با تحریک دانه باعث جوانه زنی سریع و توسعه ریشه می شود. این محصول رشد اولیه گیاه را افزایش می دهد، همچنین با دارا بودن pH مناسب، جذب عناصر ریز مغذی را برای گیاه تسهیل می نماید.
کود مایع N.P قابلیت استفاده برای تمام محصولات کشاورزی را دارا می باشد را می توان آن را بصورت محلول پاشی و آب آبیاری استفاده نمود.

 

مزایای کود مایع ان پی

• تسریع در تولید ماده کلروفیل و رنگ سبز گیاهان
• افزایش در رشد رویشی و تعداد ساقه ها و برگ ها
• افزایش تولید پروتئین و تشکیل دانه و میوه
• افزایش طول و قطر ریشه و سطح تماس ریشه با خاک
• بهبود در کیفیت، تولید و عملکرد محصول
• افزایش در تعداد و سطح برگ و قطر ساقه ها

آنالیزکود مایع ان پی

آنالیز کود مایع ان پی

دستورالعمل مصرف کود مایع ان پی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *