کود آلی DUBEL
خرداد ۱۰, ۱۳۹۵
کود مایع FULL.UP (فول.آپ)
خرداد ۱۱, ۱۳۹۵

کود مایع مناسب گیاهان و خاک

در این مطلب به معرفی کود مایع کال.آپ میپردازیم.کلسیم یکی از مهمترین عناصر ریزمغذی است و به میزان خیلی کم برای رشد گیاهان مورد نیاز می باشد. علیرغم اینکه اکثر خاک های زراعی ایران آهکی هستند، علائم کمبود کلسیم در بیشتر محصولات کشاورزی کاملا مشهود است که دلیل عمده آن کم تحرک بودن این عنصر در گیاهان و خاک های زراعی می باشد. کلسیم در ساختار و استحکام دیواره سلول، رشد و تقسیم سلولی نقش بسیار موثری را ایفا می کند. نفوذ کلسیم به داخل میوه باعث کاهش تنفس و تولید اتیلن، و در نتیجه نگهداری و استحکام میوه و تثبیت فعالیت اکسیداز (ACC) می گردد. همچنین این عنصر بر روی جذب دیگر ریزمغذی ها و افزایش کلسیم موجود در گیاهان تاثیر بسزایی دارد. از وظایف دیگر کلسیم می توان به سنتز پروتئین ها، توسعه ریشه و برگ، افزایش توان گیاه و فعال کردن آنزیم ها اشاره کرد.

 

علائم کمبود کلسیم

•    بدشکلی یا شکل نامنظم و زرد شدن برگ های جدید
•    کاهش رشد و توسعه ریشه و مقاومت مکانیکی گیاه
•    افزایش لکه های قهوه ای روی ریشه یا مرگ ریشه
•    ایجاد شکاف و لکه بر روی میوه ها
•    ایجاد سوختگی در نوک برگ های کاهو و کلم

کود مایع کال.آپ و علائم کمبود کلسیم

معرفی کود مایع کال.آپ(CAL.UP (+BORON

CAL.UP محلول کلسیم، نیتروژن و بُر مایع تولید شده توسط مجموعه تولیدی  ZAEEM  است.از آنجا که کلسیم یک عنصر کم تحرک در گیاه و خاک محسوب می شود، وجود مقدار ناچیز بُر در این محصول به جنبش کلسیم در خاک به سمت ریشه ها و همچنین درون آوند ها کمک شایانی می نماید.همچنین حضور ۵ درصد اسید آمینه در ترکیب CAL.UP با قابلیت کلات کنندگی ، به حرکت و جذب کلسیم به مرور زمان توسط گیاه یاری می رساند. نیتروژن موجود در ترکیب این محصول، تولید کلروفیل و در نتیجه رشد رویشی گیاه را کاملا افزایش می دهد.

استفاده از این محصول نتایج مناسبی در بهبود استحکام دیواره سلول های گیاه، انعطاف پذیری و تاخیر در فرآیند پیری ایفا می کند. CAL.UP با بهبود عملکرد روزنه ها و دیگر فرایند های سلولی و سنتز برخی از پروتئین ها مقاومت گیاه را در برابر تنش های گرمایی بلند مدت افزایش می دهد. کلسیم موجود در این محصول عمر گل ها را افزایش می دهد و همچنین در جوانه زدن دانه گرده و رشد لوله گرده در بسیاری از گونه های گیاهی نقش اساسی دارد. CAL.UP با جلوگیری از هدر رفت آب و تولید اتیلن در محصولات خاصیت انبار داری را افزایش داده و از چروکیدگی محصول جلوگیری می نماید.

 

مزایای کود مایع کال.آپ (CAL.UP (+BORON

•    تقویت ساختار دیواره سلولی و افزایش انعطاف پذیری گیاه
•    تنظیم و افزایش عملکرد روزنه ها
•    کاهش شوری خاک و افزایش نفوذ آب
•    افزایش ماندگاری محصولات در زمان انبار داری
•    افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های گرمایی
•    افزایش اندازه و کیفیت محصولات

 

 

آنالیز کود مایع کال.آپ (CAL.UP (+BORON
آنالیز کود مایع کال.آپ

دستورالعمل مصرف کود مایع کال.آپ (CAL.UP (+BORON

دستورالعمل کود مایع کال.آپ CALL.UP BORON+

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *