محصولات بذر و نهال با کیفیت، برند مشترک می گیرند

نکات مهم در نمونه برداری برگ
دی ۲۹, ۱۳۹۵
تاییدیه K-MITO
بهمن ۶, ۱۳۹۵

رئیس مؤسسه تحقیقاتی ثبت و گواهی بذر و نهال:

محصولات بذر و نهال با کیفیت، برند مشترک می گیرند

بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی برخی از وظایف غیرحاکمیتی مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال به انجمن کشت بافت گیاهی ایران واگذار می‌شود.
بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی برخی از وظایف غیرحاکمیتی مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال ازجمله صدور مجوز تأیید سلامت و اصالت تولیدات به انجمن کشت بافت گیاهی ایران واگذار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایانا، رئیس مؤسسه تحقیقاتی ثبت و گواهی بذر و نهال با اعلام این خبر افزود: برای تولید بذر یا نهال گواهی‌شده مراحل مختلفی طی می‌شود، در نخستین قدم بنگاه اقتصادی تولیدکننده بذر و نهال باید مجوز صلاحیت دریافت کند و سپس تولیدات آن نیز مجوز سلامت و اصالت بگیرند.
محمدحسن عصاره افزود: صدور مجوز صلاحیت بنگاه اقتصادی تولید بذر و نهال همچنان بر عهده مؤسسه است، اما صدور مجوزهای سلامت و اصالت به انجمن واگذار خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین مراحلی از کنترل تولید و تدوین استانداردهای تولید محصولات مختلف بر عهده انجمن کشت بافت گذاشته می‌شود.
رئیس مؤسسه تحقیقاتی ثبت و گواهی بذر و نهال با تأکید بر اینکه با توجه به تنوع محصولات تعریف و تدوین استانداردها، کار بسیار بزرگی است، ادامه داد: استفاده از بخش خصوصی و انجمن در تعریف استانداردهای محصولات، می‌تواند کمک بزرگی به مؤسسه باشد و به کارها سرعت بخشد.
عصاره مسئله “برندسازی” را از اقدامات مشترک مؤسسه ثبت و گواهی بذر و نهال و انجمن کشت بافت ایران عنوان کرد و یادآور شد: در دنیا ارزش برندها یک ارزش اقتصادی فوق‌العاده است به همین دلیل برند مشترک بین مؤسسه و انجمن تعریف شده است و به زودی به محصولات با کیفیت داده خواهد شد تا علاوه بر ایجاد رقابت در بین تولیدکنندگان باعث افزایش ارزش افزوده محصولات شود.
وی تأکید کرد: برخی از وظایف مؤسسه وظایف حکومتی و مصوب مجلس است که قابل واگذاری نیست، این وظایف در تمام دنیا توسط دولت‌ها اجرا می‌شود، اما در دل این قوانین و آیین‌نامه‌ها قسمت‌هایی وجود دارد که می‌توان آن را برای اجرای بهتر امور،به بخش خصوصی واگذار کرد.
مؤسسه ثبت و گواهی بذر و نهال در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی هر بخش از حوزه فعالیتهایش که قابل واگذاری باشد را به تدریج به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۵
منبع : www.iana.ir

 

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *