خشک شدن درخت گردو

بهترین زمان آبیاری درختان
بهمن ۲۲, ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:برجام دسترسی به نهال و بذراصلاح شده را فراهم کرد
بهمن ۲۳, ۱۳۹۶

آلودگی هوا دلیل خشک شدن درختان پایتخت است

یک از اصلی ترین دلایل خشک شدن یکباره درختان در شهر تهران، آلودگی بیش از اندازه هوا طی سال های اخیر بوده است.

زمانی که هوا بیش از اندازه آلوده باشد، گیاه توان تعریق و تعرق خود را از دست داده و همین موضوع سبب خشک شدن .درختان می شود

علت خشک شدن درخت گردو

derakht gerdoo

خشکیدگی شاخه گردو نوعی بیماری مزمن قارچی در درخت گردو است که به دلیل گرما دوست بودن قارچ عامل آن، در تابستان شایع می شود. عامل این بیماری قارچ آسکومیست می باشد. که علاوه بر گردو، به درختان بادام، دانه دار (سیب)، هسته دار (زردآلو و هلو)، دانه ریز (انجیر، انگور)، مرکبات (لیمو و پرتقال) و غیر مثمر(صنوبر و شاه بلوط) نیز حمله می کند.

علائم بیماری خشکیدگی شاخه گردو

این بیماری درخت را نمیخشکاند اما موجب کاهش محصول و خشک شدن چند شاخه آن میشود. نشانه های خشک شدن معمولا در اواسط تابستان به صورت خشکیدگی ناگهانی برگ شاخه های کوچک به خصوص شاخه های غربی درخت نمایان میشود. برگهایی که خشک شده اند قهوه ای تیره میشوند ولی نمی ریزند و لذا درختان آلوده در پائیز بین سایر درختان مشخص هستند. در شاخه های آلوده، لایه خارجی پوست خشک و کاغذی شده و ترک میخورد. و به تدریج بخشهایی از آن کنده میشوند. بافت چوبی زیر پوست آلوده تیره رنگ شده و گرد سیاهی برروی آن مشاهده میشود. آلودگی معمولاً از شاخه های نازک شروع می شود که اگر بریده نشوند، طی ۲-۳ سال به شاخه های بزرگ و حتی تنه سرایت میکند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *