خسارت ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی در بخش کشت گندم به کشاورزان

تولید امسال سیب زمینی پنج میلیون تن پیش بینی شد
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
پک های آپارتمانی
مرداد ۳۰, ۱۳۹۶

2500348

هشترود – نماینده مردم چاراویماق و هشترود در مجلس شورای اسلامی از خسارت ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی در بخش کشت گندم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه فرمانداران شهرستان های هشترود و چاراویماق با نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.
مستفید و بلال زاده در مورد مشکلات موجود در منطقه خصوصا بحث کشاورزی با سید حمزه امینی دیدار کردند.
همچنین در جلسه ای دیگر که با حضور شهیدزاده مدیر کل بانک کشاورزی انجام شد، در موردمشکلات کشاورزان دو منطقه که خسارت دیده اند گفت وگویی انجام شد وبرای حل مشکلات کشاورزان اعم از دادن وام، تمدید وام ها، حل مشکلات بذر برای سال اینده تصمیماتی اتخاذ شد.
نماینده مردم شهرستانهای چاراویماق و هشترود در این دیدار به خشکسالی و سرمازدگی سال زراعی گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به عدم توازن بارندگی کشاورزان منطقه متحمل خسارت های ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی در بخش کشت گندم شده اند که با توجه به بدعهدی های بیمه کشاورزی در سالهای گذشته تنها ۳۶ درصد از کشاورزان محصولات خود را بیمه کرده اند.
سید حمزه امینی ادامه داد: مابقی کشاورزانی که محصولات خود را بیمه نکرده اند اکنون توان خرید بذر برای سال زراعی آینده را ندارند.
وی از مدیر عامل بانک کشاورزی خواست تا نگاه ویژه ای به منطقه در خصوص تمدید وام های کشاورزی داشته باشند.
ضرورت ارائه تسهیلات به کشاورزان
بلال زاده فرماندار چاراویماق نیز به بررسی های کارشناسان جهاد کشاورزی در خصوص میزان خسارت وارد شده به کشاورزان اشاره کرد و گفت: شهرستان چاراویماق با توجه به وسعت زمینهای زراعی یکی از قطب های مهم تولید گندم در شمالغرب کشور است. اکنون با توجه به سرمازدگی اخیر ضروریست نیاز کشاورزان خسارت دیده به تهیه بذر به گونه ای تامین گردد.
فرماندار چاراویماق خواستار استمهال وام های کشاورزی و ارائه تسهیلات به کشاورزان شد.
منبع: www.mehrnews.com/news/
تاریخ: ۱۸ / مرداد / ۹۶

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *