خرید تضمینی گندم از ۹ میلیون و ۴۱۶ هزارتن گذشت

استفاده بذر مقاوم از ارکان پایداری تولید است
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷
ویدیو
مهر ۴, ۱۳۹۷

خرید تضمینی گندم از ۹ میلیون و ۴۱۶ هزارتن گذشت

یک مقام مسئول گفت: تا کنون بیش از ۹ میلیون و ۴۱۶ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

مومن نیافر مدیر کل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم، اظهار کرد: براساس آخرین آمار از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از ۹ میلیون و ۴۱۶ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۱۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی از پرداخت ۶۳ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: از مجموع بهای گندم خریداری شده تا کنون ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت و مابقی پس از تدریج منابع مالی به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

به گفته نیافر صد در صد مطالبات گندمکاران استان های هرمزگان،سیستان و بلوچستان،بوشهر و خوزستان به طور کامل پرداخت شده است.

مدیرکل خرید داخلی بازرگانی دولتی از افزایش ۶ درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: علی رغم شرایط اقلیمی و سرمازدگی، میزان خرید تضمینی گندم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل روند افزایشی داشته است.

وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم روبه پایان است، بیان کرد: تا پایان فصل خرید پیش بینی می‌شود که میزان خرید تضمینی گندم به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد.

نیافر در پایان خوزستان را با یک میلیون و ۱۳۱ هزارتن،کردستان را با یک میلیون و ۲۳ هزارتن،گلستان را با ۹۳۰ هزارتن و فارس را با ۶۹۴ هزارتن از استان‌های اصلی تولیدکننده برتر گندم برشمرد.

تاریخ: ۱۹/ شهریور/ ۹۷

منبع: www.ghatreh.com

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *