تولید سالانه ۲۰ رقم زراعی و باغی جدید در کشور

دولت با بهره گیری از بورس کالا، بودجه خرید کالاهای کشاورزی را تنظیم می کند
آذر ۲۸, ۱۳۹۶
کاهش تولید گندم در راه است
بهمن ۱۲, ۱۳۹۶

n82807710 72132554

کرج- ایرنا- رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: خروجی فعالیت این سازمان، تولید سالانه بیش از۲۰ رقم جدید زراعی و باغی است.

به گزارش ایرنا، اسکندر زند روز پنجشنبه در بازدید از موسسه تحقیقات کشاورزی و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی مستقر در کرج افزود: سالانه بیش از ۲۵ آفت کش جدید کم خطر در کشور تولید می شود .
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: هر سال حدود ۱۲۰ دستاورد جدید برای حوزه های مختلف کشاورزی داریم .
زند با اشاره به اینکه در مجموعه تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی ۸ مرکز رشد و ۱۸۵ شرکت دانش بنیان مستقرهستند ، خاطر نشان کرد: این مراکز و شرکت ها تاکنون ۵۰ دستاورد را تجاری سازی و به بخش خصوصی ارائه کرده اند.
وی ادامه داد: سالانه ۶ هزار و۵۰۰ تن هسته اولیه نهال و بذر را تولید می کنیم و در حوزه تولید نهال و بذر نقشه های مورد نیاز تهیه شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: یکی دیگر از فعالیت های موسسه تحقیقات کشاورزی مستقر در کرج حفظ ذخائر ژنتیکی بوده و بانک ژن گیاهی به عنوان یکی از۱۰ بانک ژن بزرگ دنیا دراین موسسه فعال است
زند با بیان اینکه این موسسه برای ارائه تحقیقات کشاورزی ، کشور را به ۱۰ هزار پهنه تقسیم کرده افزود: افزایش اثربخشی فعالیت مجموعه های مرکز تحقیقات، چابک و کوچک سازی این مجموعه ها و نوسازی در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت : در بخش واکسن نیز سالانه بین ۲ تا ۳ واکسن جدید توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی تولید می شود.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه با اشاره به تولید واکسن دامی ، انسانی و دام طیور اظهار داشت: از ۹ واکسن انسانی ، ۷ واکسن توسط موسسه رازی تولید و به بازار عرضه شده است.
زند بیان کرد: تاکنون موسسه رازی ۶۵ محصول منحصر به فرد بیولوژیک تولید کرده است.
تاریخ: ۰۵/ بهمن/ ۹۶
منبع: www.irna.ir/fa/News

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *