برداشت ۱۰۳ هزار تن مرکبات

گندم آبی و دیم در سطح دو میلیون و ۶۴۱ هزار هکتار تاکنون کشت شد
آبان ۹, ۱۳۹۵
مصرف داخلی انار ۹۰۰ هزارتن است
آبان ۱۹, ۱۳۹۵

پیش بینی برداشت ۱۰۳ هزار تن مرکبات از باغ های گلستان

محمد باقری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۹۰ درصد از تولید مرکبات گلستان، پرتقال است و بقیه به نارنگی و سایر میوه های این گروه اختصاص دارد.
وی افزود: افزون بر ۶۰ درصد از تولید مرکبات گلستان به صورت خودمصرفی بوده یا در صنایع تبدیلی استان، فرآوری می شود.
معاون حوزه باغبانی جهاد کشاورزی گلستان همچنین گفت: گلستان توان حمل مرکبات تولیدی مازاد بر نیاز تا ۴۰ هزار تن را به استان های متقاضی دارد.
باقری؛ قیمت کنونی هر کیلوگرم پرتقال را در میدان های تره بار گلستان، به طور میانگین ۱۰ هزار ریال بیان کرد که نسبت به سال گذشته تغییر چندانی ندارد.
به گزارش ایرنا، برداشت مرکبات شامل نارنگی و پرتقال در گلستان از اوایل و میانه آبان آغاز و محصول تولیدی روانه بازار مصرف شده است.
باقری سطح زیرکشت باغ های مرکبات استان را ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: حدود ۵۰۰ هکتار در سال زراعی جاری به این ظرفیت افزوده شده است.
وی افزود: بیشترین سطح زیر کشت مرکبات استان در شهرستان های بندرگز، کردکوی و گرگان و با توجه به شرایط مناسب آب وهوایی این مناطق قرار دارد.
در استان گلستان واقع در شمال کشور ۳۲ هزارو ۷۰۰ هکتار باغ مرکبات، آلو، شلیل، هلو، زیتون، انار و برخی میوه های دیگر وجود دارد که بیشترین سطح آن مربوط به زیتون است.
استان گلستان واقع در شمال ایران با جای دادن هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا در خود، از قطب های مهم کشاورزی و باغی کشور به شمار می رود.
۶۲۰۴/۱۶۴۸
خبرنگار : علی اصغر تیموریان ** انتشار : پری سالارنیا
تاریخ خبر: ۱۷/۰۸/۱۳۹۵
منبع : ایرنا

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *