افزایش سه هزارو ۴۰۰ هکتار گلخانه در دولت تدبیر و امید در سطح کشور

برنامه غذایی زیتون
بهمن ۲۴, ۱۳۹۶
همکاری فائو برای تبدیل ایران به تولیدکننده عمده سویا در منطقه
اسفند ۱۰, ۱۳۹۶

n82845885 72208269

جیرفت – ایرنا – معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: سه هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی به سطح زیر کشت گلخانه های کشور اضافه شده است.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طهماسبی روز سه شنبه در نشست سالانه هماهنگی و برنامه ریزی طرح توسعه گلخانه های کشور در جیرفت افزود: این میزان افزایش سطح گلخانه های کشور با حمایت های دولت در زمینه تحقق شعار سال جاری و در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی انجام شده است.
وی با بیان اینکه سطح گلخانه های کشور در حال حاضر ۱۲ هزار و ۳۰۰ هکتار است اظهار کرد: بازسازی پنج هزار و ۳۰۰ هکتار گلخانه در دستور کار قرار گرفته است که در طول برنامه ششم توسعه تاکنون ۳۷۳ هکتار کاملا بازسازی شده است.
طهماسبی تصریح کرد: هر هکتار گلخانه بطور میانگین برای ۱۰ نفر اشتغالزایی می کند.
وی به مشکل کم آبی در کشور اشاره کرد و افزود: افزایش سطح گلخانه ها به علت صرفه جویی بالا و عملکرد خوب در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در زمینه ارائه تسهیلات گلخانه ای هیچ محدودیتی نداریم اظهار کرد: باغداران می توانند در زمینه طرح سایبان ها برای درختان نیز تسهیلات دریافت کنند.
وی ادامه داد: جلوگیری از آفتاب سوختگی، جلوگیری از خسارت تگرگ و توفان، افزایش محصول و مهمترین مسئله در صرفه جویی ۳۰ درصدی آب و از مزایای استفاده از سایبان است.
وی همچنین به طرح تنظیم میوه شب عید کشور اشاره کرد و گفت: هیچ کمبودی در زمینه تامین پرتغال و سیب به عنوان ۲ میوه مورد استفاده در ایام نوروز با برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی نداریم.
وی افزود: امسال پنج میلیون تن مرکبات و سه هزار و ۸۰۰ تن سیب درختی در کشور تولیده شده از این رو هیچ مشکلی در زمینه تامین میوه شب عید نخواهیم داشت.
** ۹۰۰ هکتار از باغات کشور مسن هستند که نیاز به بازسازی دارند
وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار سطح زیرکشت محصولات باغبانی کشور است افزود: از این میزان ۹۰۰ هکتار باغ مسن نیاز به بازسازی دارد.
وی ادامه داد: از سطح کل باغات کشور ۴۰۰ هزار هکتار زیر کشت نهال و غیربارور است و سالانه از مجموع باغات سطح کشور ۲۱ میلیون تن تولیدات باغی ایجاد می شود و در برنامه ششم توسعه کشور ۶۳۰ هکتار از باغات بازسازی می شوند.
وی ادامه داد: باغداران با مراجعه به کارشناسان جهاد کشاورزی در منطقه خود از مشاوره کارشناسان در زمینه استفاده از نهال لیبل دار و جلوگیری از بیماری های واگیر دار جلوگیری کنند.
سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در منطقه جنوب کرمان تولید می شود.
منبع: www.irna.ir/fa/News
تاریخ: ۸ / اسفند / ۹۶

به این مطلب امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *